HomeO násKontaktAktuální počasíSmluvní podmínky
HomepageAktualityLast minuteSlevy a příplatkyDopravaVýletyVyberte si

Ostrov SKOPELOS 2018 Letní dovolená 2018
Kaštan jedlý

Kastani BeachMilia BeachPistácie

Stačí záloha 500 Kč/osoba

LETECKÉ POBYTY   

Na východ od pevniny, severně od druhého největšího řeckého ostrova Evia a jižně od třech prstů Chalkidik, leží v průzračných vodách Egejského moře několik ostrovů v souostroví Severní Sporády. Jejich čtyři největší ostrovy – Skopelos,Skiathos, Alonissos a Skyros poskytují podobný obraz: červené střechy domů, nekonečné zelenostříbrné olivové sady, opojně vonící piniové a borovicové lesy, stuhy pískových pláží, výběžky strmých skal, bílé kostelíky na vysokých kopcích a jachty promíchané s pestrobarevnými rybářskými čluny.

Skopelos je klidný, malebný ostrov, s hustými jehličnatými (pinie a borovice černá) lesy. Délka ostrova je asi 45 km, šířka okolo 10-12 km. Plocha ostrova je 96 km2 a má 10 000 obyvatel, z toho jich 3 000 žije v hlavním městě Skopelos. Severovýchodní pobřeží je strmé, tvoří ho většinou skalnaté útesy a jediná větší a přístupná zátoka je u města Skopelos. Jihovýchodní pobřeží má mírnější profil. Skopelos je vyhledávaným místem návštěvníků z celé Evropy i proto, že jeho 67 kilometrů dlouhé pobřeží, ozdobené náhrdelníkem hlubokých zálivů, je poseté romantickými vesničkami ukrytými ve stínu hlubokých borových lesů a olivových sadů. Přesto doposud zůstal ušetřen negativních projevů masové turistiky. Krása tohoto ostrova vám bude zjevná už při prvním kontaktu.

Až budete lodí obeplouvat severozápadní neobydlené pobřeží a vplouvat do zálivu, vynoří se před vámi panorama malebného hlavního města Skopelos postaveného na svahu. Plný oslnivě bílých domů vytváří labyrint, ze kterého nebudete chtít najít východ. V jeho úzkých, kamenných uličkách se lze toulat v kteroukoli denní i noční hodinu. Hlavní město Skopelos připomíná amfiteátr. Stojí ve svazích chráněné zátoky a domky natlačené jeden na druhý, poskytují krásné pohledy. Najdete tu spousty kapliček a klášterů, zbytky hradeb a městského opevnění, mnoho úzkých uliček a malebných zákoutí. Někdy vstoupíte místním obyvatelům doslova do kuchyně. Jsou tu restaurace, taverny, bary a dokonce i jazzový klub. Není to však žádná masová zábava, nepotkáte tu hlučné davy anglické mládeže, ale spíše dvojice. Málokteré ostrovní město v Řecku si zachovalo takový charakter jako Skopelos.

Skopelos má mnoho pěkných pláží. Uspěje zde ten, kdo hledá organizovanou zábavu s půjčovnou člunů, plážovými tavernami a slunečníky, ale i ten, kdo chce nalézt jen tu svou, ukrytou pláž daleko od ostatních. Přibližně čtyři kilometry jižně od hlavního města leží vesnička Stafilos. Pod ní, v zálivu Velanio, kde kdysi stály římské lázně, najdete pláže Stafilos a Velanio (z poloviny nudistická pláž) s jemným pískem a malými kamínky. Skály na jejím okraji se noří přímo do zpěněných vln moře. Cesta podél moře pokračuje od městečka Stafilos do letoviska Agnondas se skrytým přístavem lemovaným borovicemi a plným pestrobarevných rybářských člunů. Má sice jen malou pláž, ale můžete zde zato vyzkoušet některou z rybích taveren umístěných v její bezprostřední blízkosti. Několik obchůdků jen doplňuje atmosféru této vesničky. Přibližně 1,5km od Agnondas je pláž Limnonari. Po úzké cestě vedoucí nad mořem se dostanete až přímo na pláž, která je umístěna v krytém zálivu a naleznete zde čistou vodu, slunečníky, lehátka, bazén i nezbytnou tavernu.

Pokračujete-li po cestě na sever ostrova, moře se vám objeví po levé ruce u zátoky Panormos se stejnojmennou vesničkou a pláží. Ta je ideální pro rodiny s dětmi. Křišťálově čistá voda, dlouhá pláž tvořená drobnými malými oblázky. Další pláž Milia je vzdálená cca 2km od Panormosu a je považována za nejkrásnější na ostrově. Cesta k ní vede po pohodlné široké silnici. Je to největší pláž na ostrově. Nad jejím obloukem je možné se občerstvit v malé taverně chráněné stínem stromů a máte také možnost využívat plážový servis – lehátka, slunečníky a kantinu, která je přímo na pláži.

Mobilní telefony:  
Na většině ostrova je signál dobrý   

Doprava a transfer na ostrov Skopelos:   Letecky z Prahy na ostrov Skiathos, z letiště na Skiathosu busem do přístavu v hlavním městě ostrova (Skiathos) cca 3 km. Nalodění na trajet a plavba lodí trvá cca 60 minut. Připlutí do přístavu na Skopelosu a odtud taxíky či minibusem do místa pobytu. Cesta zpět analogicky. Během transferu asistuje delegát.                    


(*) Blo
Skopelos / Panormos
 od 9.790 Kč/os.
Letecky 11/12 dní
(*) Kavouris
Skopelos / Glifoneri
 od 10.790 Kč/os.
Letecky 11/12 dní
(*) Irida
Skopelos / Stafilos
 od 11.790 Kč/os.
Letecky 11/12 dní
(*) Kastri
Skopelos / Panormos
 od 11.790 Kč/os.
Letecky 11/12 dní