HomeO násKontaktSmluvní podmínky
HomepageAktualityLast minuteSlevy a příplatkyDoprava

Přihlašte se a budete včas informování o našich speciálních nabídkách.

E-MAIL
vyberte si dovolenou na léto 2013
ing. Jiří Kryml
CA TALENT TRAVEL
 
GSM:+420 608 644 214
E-mail:info@talenttravel.cz
 
Kontakt:28. října 1143
 27711 Neratovice
 
Vaše dovolená u moře
Léto 2021

Doprava – Vlastní doprava Řecko 2019


Most Rio - Antirio
Trajekt z Benátek do ŘeckaTrajekt Igoumenitsa - KerkyraPřístav IgoumenitsaBenátky z trajektu
Most Rio - Antirio

Řada klientů dává přednost nezávislost a proto volí  dovolenou v Řecku vlastní dopravou. Tento způsob dovolené má své kouzlo a již během cesty poznáte mnoho krásných a zajímavých míst.
Kdo jednou zkusí jet do Řecka vlastní dopravou přijde dříve či později na to, že je to skutečně paráda. Dovolená Vám začíná již od chvíle odjezdu z domova. Cestou můžete zastavit kde se Vám zachce a na jak dlouho si přejete a sebou si můžete vzít i to, co Vám v případě dopravy letecké nepřijde ani na mysl. Pokud ovšem nejste limitováni odjezdem lodě z italského přístavu. Ale i tomu se snadno přizpůsobíte, pokud si nastavíte plán cesty s náležitou rezervou. Samotná plavba lodí z Itálie (z Benátek, Ancony, Bari či Brindisi) je zážitkem, který se Vám neznechutí snad nikdy.

Lodí z Itálie do Řecka

Většina našich zákazníků volí cestu přes Rakousko a Itálii. Odtud pak trajektem do Řecka. Tato trasa je bezpečná, vcelku pohodlná a mnohokrát ověřená. Rádi Vám zajistíme lodní lístky a podáme informace.
Faktem zůstává, že cesta lodí je drahá a vyplatí se v porovnání s dopravou leteckou, až když cestují 3 a více lidí (neplatí pro motocykly).
Plavba takovou lodí je pak pro suchozemce skutečným zážitkem. Využít můžete během plavby bazén, restaurace (s obsluhou či samoobslužné), kiosky s občerstvením, bary, obchody, dětský koutek, herny atd.

Abychom mohli vypracovat cenovou nabídku lodních lístků musíme znát další upřesnění (viz níže):

  • Před cestou se musíte nejprve rozhodnout, zda chcete jet déle autem a pak kratší dobu lodí nebo kratší dobu autem a více hodin lodí. Nejbližší přístav jsou Benátky, cca 840 km z Prahy (odtud lodí do přístavu Igoumenitsa, Korfu, Patras na Peloponésu) - plavba z Benátek (odtud lodí přímo na pevninu do přístavu Igoumenitsa nebo do Patrasu na Peloponésu) –  plavba Benátky - Igoumenitsa trvá cca 22 hodiny, dalším přístavem je Ancona cca 1.200 km z Prahy – lodí pak cca 15 hodin (Igoumenitsa, Patras), následuje Bari cca 1.650 km z Prahy – lodí pak cca 10 hodin (Igoumenitsa, Patras) a konečně pak přístav v Brindisi cca 2.000 km z Prahy – lodí pak cca 8,5 hodin (Igoumenitsa, Patras, v sezóně rovněž Kefalonie, Zakynthos).
  • Dále je třeba určit, jakou kategorii přepravy na lodi zvolíte. Nejlevnější je přeprava na palubních sedačkách (plastové židle na kryté palubě). K dispozici je samozřejmě sociální zařízení a veškeré další vybavení lodi (restaurace, obchody, občerstvení, případně bazén atd.). Dále to mohou být polohovatelné sedačky (podobné jako v letadle), které jsou ve vnitřních klimatizovaných prostorách lodi. A konečně to mohou být kajuty dvoulůžkové, třílůžkové a čtyřlůžkové. Ty jsou buď vnitřní (bez okénka) či vnější (s okénkem - dražší). Kajuty jsou vybaveny sociálním zařízením, klimatizací. Obecně lze říci, že kajuty nejsou levné, cena těch dražších je na úrovni ceny letenek.
  • Abychom mohli vypracovat cenovou nabídku musíme také znát typ auta s nímž pojedete. Cena za přepravu auta je dána jeho délkou a výškou. Je-li délka větší  než 5,5 - 6 m a výška větší než 1,80 - 2 m, zařazuje se auto do vyšší kategorie a přeprava je dražší.
  • Další podmínkou je sdělení věku všech cestujících. Věkové limity pro zvýhodněnou přepravu dětí jsou u lodní přepravy jiné než u přepravy letecké.

A konečně je nutno určit termín v němž chcete cestovat (stačí, když sdělíte požadovaný termín pobytu v Řecku). Ceníky lodních společností většinou rozlišují 3 sezóny. Cenové rozdíly mezi nimi nejsou zanedbatelné. Nejvyšší ceny lodních lístků jsou většinou od poloviny července do cca 20. srpna.

Samozřejmě Vám rádi poradíme, navrhneme trasu, zajistíme lodní lístky, ubytování a další služby, podáme informace o nutných poplatcích, na co si dát pozor atd.
Informace o trasách a lodních řádech vnitrostátních trajektů (tj. z pevniny na ostrovy a mezi ostrovy) Vám rádi zašleme.

Po pevnině

Z ČR přes Slovensko (hraniční přechod Břeclav-Kúty), ze Slovenska přechodem Bratislava Rusovce-Rajka do Maďarska. Přes Maďarsko (Györ, Budapešť, Szeged) přechodem Röszke-Horgoš do Srbska. Přes Srbsko (Novi Sad, Bělehrad, Niš) přechodem Preševo-Tabanovce do Makedonie.  Přes Makedonii (Kumanovo, Veleš, Gavgelija) přechodem Gavgelija-Evzoni do Řecka. Odtud směr Tessaloniki a dále po Řecku dle cílového místa. Vzdálenost Praha - Řecko (Evzoni) cca 1.450 km.

Související náklady (bez PHM):
- Dálniční známka Slovensko (měsíční) 10 EUR, délka trasy po Slovensku cca 90 km.
- Dálniční známka Maďarsko (Vignete) 4 denní, 7 EUR, lze zakoupit hned za přechodem
- Srbsko - mýtné za úsek Subotica-Novi Sad (cca 70 km) 400 dinárů (5 EUR),
               - mýtné za úsek Novi Sad-Beograd (cca 50 km, platí se v Stara Pazova) 400 dinárů (5 EUR),
               - mýtné za úsek Beograd-Niš (cca 210 km) 1.050 dinárů (13 EUR),
               - mýtné za úsek Niš-leskovac (cca 20 km) 240 dinárů (3 EUR).
- Makedinie - mýtné za úsek Kumanovo-Miladinovice (cca 10 km) 50 dinárů (2 EUR),
                   - mýtné za úsek Petrovec-Veleš (cca 25 km) 80 dinárů (3 EUR),
                   - mýtné za úsek Veleš-Gradsko (cca 25 km) 60 dinárů (2 EUR).

Orinetační kursy některých měn:
Madarský forint (HUF), za 100 Kč = cca 1.250 HUF
Srbský dinár (RSD), za 100 Kč = cca 460 RSD
Makedonský denár (MKD), za 100 Kč = cca 235 MKD