HomeO násKontaktAktuální počasíSmluvní podmínky
HomepageAktualityLast minuteSlevy a příplatkyDopravaVýletyVyberte si

Ostrov RHODOS 2018 Letní dovolená 2018
Stačí záloha 500 Kč/osoba

LETECKÉ POBYTY

Ostrov Rhodos (rozloha 1398 km2) je dlouhý 77 km a široký 37 km. Je to největší ostrov souostroví Dodekanesos a 4. největí ostrov Řecka. Nejvyšší horou je Atáviros (1215 m). Bývá přezdíván Ostrovem růží nebo také Ostrovem slunce, protože podle mytologie jej jako dar dostal bůh Slunce Hélios od nymfy Rhody. Ať už je to s mytologií jakkoliv, slunečné přízvisko si Rhodos určitě zaslouží, protože tu slunce svítí 300 dní v roce. Velice stálé jasné počasí od dubna až do půlky listopadu, nádherná příroda, kvetoucí subtropická flóra a především průzračné moře a čisté pláže, sem lákají každoročně turisty z celé Evropy. 
     Východní pobřeží ostrova má písčité a písčito-kamenité pláže. Je vhodné pro vyznavače koupání, slunění a rodiny s dětmi. A zde se nachází letovisko Stegna. Západní větrnější břehy si vybírají spíše milovníci vodních sportů, zejména surfování.
     Bohatá a dramatická historie ostrova se datuje od homérských dob. Je plná pověstí a mýtů, ale i původních antických staveb a měst. Neméně zajímavý je také středověk, kdy na Rhodu našli útočiště johanitští rytíři, po nichž tu zůstaly poměrně zachovalé monumentální hradby a paláce ve Starém městě. Přímořská letoviska žijí pulsujícím turistickým ruchem od rána až do noci. Nabízejí vše od příjemných procházek kolem obchodů a butiků, přes posezení v typických řeckých tavernách až po noční kluby a diskotéky.
     Město Rhodos je chráněno organizací UNESCO. Historické centrum je obehnáno zdí původně vybudovanou po velkém zemětřesení v 6. století př. n. l. V pozdějších dobách bylo opevnění přestavováno a vylepšováno. Na nejvyšším bodě Starého města se nachází Palác velmistrů. Dříve sídlo Johanitů, dnes oblíbené muzeum. Za návštěvu rozhodně stojí Suleymanova mešita proti turecké knihovně, Sokratova ulice, Hippokratovo náměstí nebo turecké lázně.
     Nové město se velmi přizpůsobilo turistickému ruchu. Hosté si mohou vybrat z velkého množství taveren, restaurací, barů, kaváren nebo nakoupit suvenýry v turistických obchůdcích. Obytná část města je ve vnitrozemí.     
     Pláže na Rhodu jsou velice rozmanité, převážně písečno-oblázkové. Pláží je nespočet a mezi nejznámější patří pláž pojmenovaná podle herce Anthony Quinna. Další jsou Plimiri, Mavos Kavos, Saint George, Prasonisi, Fourni a Glyfada. Pláže jsou většinou vybavené lehátky a slunečníky, naleznete ale i klidné a romantické s absolutním soukromím.

Petaloudes – údolí motýlů
Na severu ostrova, zhruba 30 km od hlavního města, se nachází údolí s vodopády, dřevěnými můstky a jezírky. Od července do září se údolí stává domovem tisíců přástevníků kostivalových. To, co láká červenohnědé motýlky do této oblasti, jsou stromy ambroní (ambroň východní) s jejich charakteristickou vůní.

Lindos
Městečko Lindos, jedna z hlavních turistických atrakcí ostrova, se nachází 23 km od letoviska Stegna. Je celý pod ochranou památkářů. Víska s vyoblázkovanými ulicemi a bílými domy postavenými přímo na útesech padajících do moře, si uchovala původní středověký ráz. Na kopci nad vesnicí leží zbytky dávné Akropole. Cesta k Akropoli se dá absolvovat pěšky nebo na oslu.