HomeO násKontaktAktuální počasíSmluvní podmínky
HomepageAktualityLast minuteSlevy a příplatkyDopravaVýletyVyberte si

Ostrov KOS 2018 - Novinka Letní dovolená 2017

Pohled z Kosu na Pserimos a Kalimnos


Stačí záloha 500 Kč/osoba

Kos, společně s Rhodosem, Karpathosem a řadou dalších menších ostrovů patří k souostroví Dodekanesie (= Dvanáctiostroví). Je druhým největším z tohoto souostroví a leží poblíž tureckého pobřeží (4 km od Turecka). Svou rozlohou a jedinečností je naprostým rájem pro ty, kteří hledají odpočinek a krásné koupání ale i pro sportovce.
     Rozloha ostrova 295 km2, délka pobřeží 112 km, vzdálenost od Athén (přístav Pireus) 201 námořních mil. Žije zde cca 20.000 obyvatel. Na jihovýchodě se táhnou pohoří Simpetros a Dikaos (nejvyšší hora 846 m.n.m.), většinu ostrova tvoří planiny.

Každého turistu určitě okouzlí hlavní město, které bylo vybudované po zemětřesení v roce 1933. V přístavu Vás upoutá johanitská pevnost z 15. století. Na jižní straně pevnosti najdete tzv. Hippokratův platan, pod nímž tento lékař vyučoval. Za návštěvu stojí také Archeologické muzeum. Ve městě  najdete  mnoho řeckých taveren obchodů i nočních barů. Večerní procházka po přístavní promenádě je nutností. Asklepieon s lékařskou školou leží 4 km jihozápadně od hlavního města na pěkném místě cca 100 m nad mořem.  Asi 8 km od města jsou léčebné lázně Agios Fokás.
  
Historie Kosu sahá do prehistorie, pokračuje přes dobu Mykénskou, dále přes řadu dejinných peripetií až po současnost. Ostrov jako sídlo a svatyně boha lékařů Asklepia požíval ve své historii vždy velké úcty. Tato tradice také trvala díky tomu, že zde měla sídlo lékařská škola s Hippokratem v čele. Svatyně byla zničena v roce 554 n.l. zemětřesením. Ostrov byl  pod nadvládou Byzantinců, pak johanitů (1309 - 1523), kteří založili ve 14 století hlavní město Narangia - dnešní hlavní město Kos. Poté ostrov ovládli Turci a od Balkánské války 1912 pařril Kos Italům. Připojen k Řecku byl v roce 1948. 
     Na jihozápadě ostrova se nachází záliv Kefalos s malým skalnatým ostrůvkem Kastri. Po celé délce zálivu s písečnými plážemi (Kamari, Agios Stefanos) jsou malé kavárny a taverny, Díky úzké šíji(1,2km) se Vám otevřou v této části ostrova další pozoruhodné písčité pláže.

Během svého pobytu vřele doporučujeme návštěvu některého ze sousedních ostrovů Kalimnos, Pserimos, Telendos nebo Nissiros.


Tigaki´s Star Hotel ***
Kos / Tigaki
 od 17.580 Kč/os.
Letecky 10 dní